Манявський скит та водоспад

Екскурсії по Україні
320 uah

Опис туру

Івано-Франківськ – Манява – Івано-Франківськ

Програма туру

Опис
1

Виїзд з Івано-Франківська о 09:00 год.

Екскурсія Манявським скитом. Манявський скит – аскетичний чоловічий монастир східного обряду (український Афон або Атос), визначний осередок духовності, культури й мистецтва України. Святе місце з цілющою, за повір'ями, джерельною водою знаходиться у мальовничому карпатському міжгір'ї з оздоровлюючим мікрокліматом, первісною дикою природою. Засновником та першим ігуменом (настоятелем) монастиря був Йов (Іван) Княгиницький (1550-1621), родом з м. Тисмениці – один з плеяди видатних представників церкви, котрі активно займалися богослужбовою і культурно-просвітницькою діяльністю. Разом з Іваном Вишенським та Захарією Копистенським у 1606 році створено чернечу общину (громаду). Роки заснування Скита Манявського – 1606-1785.

 

Архітектурний монастирський комплекс будівель становить ансамбль кам'яних і дерев'яних споруд, обгороджених високою кам'яною стіною з вежами й бійницями — вдалий синтез гірського рельєфу і фортифікаційних забудов. Між схилами гір, покритих вічнозеленою смерекою, з трьох сторін омивається водами (потік Батерс) (Скитець) правої притоки річки Манявки. Колись це було місце для молитви, очищення, сповіді і причастя, а рівночасно надійне сховище в часи нападів кримських татар і турецьких агресорів. Майдан монастиря має підземні склепінчасті пивниці, справжні лабіринти з потаємними виходами в гори, сполучними переходами між будівлями.

 

Після екскурсії у Манявському монастирі, йдем пішки годину лісовою стежиною до Манявського водоспаду (варто мати зручне взуття).

Манявський водоспад – один з найвищих і найкрасивіших і водоспадів Карпат. Розташований в гірській ущелині між обривистих скель на р. Манявки. Долина річки протягом 200 м перед водоспадом має у нижній частині вигляд каньйону з високими стінами. Вода падає декількома каскадами з висоти близько 20 м. Зверху основного водоспаду передує ряд невеликих уступів (1,5-2 м), які утворюють зручні ванни. Біля підніжжя - невелике озерце, вода якого, за переказами, має властивість омолоджувати.

 

Орієнтовний час повернення до м. Івано-Франківськ о 16:30 год.
Проголосувало: 62
Дата виїзду
21.07.2019 - Івано-Франківськ
Додаткові дати
1
Ночей
Входить у вартість туру
    • проїзд комфортабельним автобусом по маршруту;
    • супровід гіда-екскурсовода;
    • страхування на час подорожі.
За додаткову оплату
    • харчування та особисті витрати.